Anotace 2013

Tajemství srdce, mysli a břicha ~ Martina Lecjaksová (Carol)

Symbol Enneagramu

Co je v životě nejdůležitější? Všichni lidé zřejmě potřebují jídlo, lásku a něžnost, ale je ještě jedna věc, kterou všichni potřebujeme: vědět, kdo jsme.

Příliš dlouho jsme přenechávali své finance bankéřům, svá těla lékařům a své duše knězům. Tato doba je již u konce. Dnes se požaduje, abychom sami řídili své životy a k tomu je zapotřebí určitých orientačních bodů. Co je Enneagram, jak nám v tomto řízení může pomoci a jak s ním pracovat? Přednáška bude obsahovat základní orientaci v prastarém systému moderní doby a základní tipy jak správně s Enneagramem pracovat.

Svíčková magie ~ Nia

Obrázek okna

Svíčková magie je velmi účinnou a rozšířenou magickou metodou. Co vše pro ni potřebujete, jaké jsou její základy, co dělat a nedělat a jaké má využití. Na to a ještě víc se můžete těšit v rámci této přednášky

Život a jeho umělé varianty ~ Troi

Obrázek robota

Co je to život jako takový? Jak jej můžeme simulovat a kdy stvoříme svůj vlastní? Kdy a jak se staneme bohy? Co všechno to ovlivní? A co sami roboti - můžou mít vlastní duchovní cestu?

Populárně vědecká prohlídka světem informatiky, robotiky a výzkumu umělé inteligence. Primární obsah bude postaven na zajímavých obrázcích a videích s komentářem.

Magical Machines ~ Strážce

Obrázek magického stroje

Na základě dlouhodobé osobní praxe jsem se rozhodl s účastníky sdílet zkušenosti práce s tak zvanými „magical machines“.

Co to jsou magické stroje a jak se objevily v moderní éře západní magie? Co nám o nich mohou říct žijící autoři jako Michael Bertiaux, Tau Melchizedek, Donald Tyson a Allen H. Greenfield? Proč jsou u nás magické stroje opomíjeny? Jak těžké je vytvořit si vlastní magický stroj a na co ho můžete použít?

To a mnohem více se dozvíte na přednášce Magical Machines, kterou si pro vás připravil Strážce.

Creation of magical machines – workshop ~ Strážce

Obrázek magického stroje

Společné vytvoření a použití „magical machine“.

Pojďme se společně podívat daleko za hranice běžné reality.

Živly a živlová rovnováha v bönu a tibetském buddhismu ~ Brozkeff

Mandala živlů

Výklad tradičního vnímání živlů v tibetské tradici a význam jejich harmonizace pro tradiční duchovní praxe. Několik jednoduchých cvičení pro jejich hamonizaci zahrnujících základní techniku pránajámy z tibetské jógy (thulkor), a techniky využívající vizualizace a zvuku. Na závěr společná diskuse na téma srovnání různých živlových systémů v tradicích Západu a Východu, aneb handrkujme se o tom, kolik živlů tu vlastně *doopravdy* je. Kdo chce, může tuto chaotickou mnohost povstávající ze závěrečné disputace rozpustit v přirozenosti mysli a spočinout ve velké blaženosti.

Mysterium coniunctionis ~ Šarlatová

Přednáška představí filmovou lovestory jako konjunkční mýtus dnešní doby a poukáže na mnohaúrovňovou výpověď mytické reprezentace na konkrétních příkladech z filmu Moulin Rouge. Vykreslím dramatickou strukturu jako syntetizující režim dalších psychických funkcí. Podám příběh jako chronologické rozvinutí synchronní skutečnosti a zmíním některé možnosti využití narativních kompozic v magické praxi.

„A napsal jsem náš příběh. Příběh o čase, příběh o místě, příběh o lidech, ale především příběh o lásce. O lásce, která trvá navždy. The end.“

Způsoby užití tarotu ~ Zuzana Antares

Přednáška s diskusí Tarotové karty jsou známou pomůckou k hledání odpovědí a způsobů ptaní i odpovídání je mnoho. Je to ale všechno, co můžeme od tarotu čekat? A když výklad, tak je tu pár tipů, kudy na to.

Set a Osiris - mystérium života a smrti ~ Zuzana Antares

Zasvěcovací řízená meditace s hudbou a následným sharingem Trvání a pomíjivost jsou součástí spirály života, která skrývá proměnu i tvoření. Danse macabre je prostředkem sebepoznání a propojení minulého s budoucím. Smrt jako tanečník, který rozhýbává bytí. Sestup ke kořenům do podsvětí.

Garm blot (polootevřený rituál) ~ Brothrjus wulfe

Jen jednou za dlouhý čas scházejí vlci z lesů a hor, aby s poutníky kráčejícími ve znamení mýtů a bájí společně putovali po cestách krve k Černé vlčici, Garm, a s ní až k branám podsvětí, kam přivádí duše z našich světů. Jejích cest na pomezí života a smrti se mohou účastnit jen silní, odvážní a prohnaní. Slabí, zbabělí a předvídatelní padnou jako nemohoucí zvěř v tesácích černého osudu.

Oživení první čakry ~ Ondřej

Naše čakry, i když přítomny a plně zapojeny, v našem těle spí. Často zaneseny a utlumeny naším životem, stresy, ignorací a nevhodnými návyky. Pojďme se společně podívat na to, jak takové spící čakry opět probudit a přivést zpět k životu.

Léčebný rituál ~ Ondra, Milan, Nia

Za pomoci posvátných kuřidel, mísy a zpěvu budou očišťovány nánosy věcí starých přítomných i budoucích, které zabraňují přirozenému toku energií v těle i v životě. Tyto nánosy nejsou vázány na čas a prostor a tak si je mnohdy neseme na cestě napříč svými životy. Zbavme se jich tedy jednou a pro vždy. Zbavme se těch, které nás tíží. Zbavme se těch jež mají odejít.

Stvoření zombie: jed a magie ~ Abo

Zombie, oživlí mrtví. Existují vůbec? Co je to zombie? Jak vznikají? Působí pouze jed? Dají se vyléčit? A jakou roli hrají v procesu zombifikace obávané tajné společnosti?

Všechny anotace pro ročník 2013 ještě nejsou připraveny. Můžete se podívat na anotace loňského ročníku.